You are here:

Příběh začátku našich ergonomických nosítek a šátek Rischino začal s narozením našeho prvního syna Riška, po kterém jsme naši značku i pojmenovali. Jednou z jeho přezdívek je i Rišino.

Příběh začátku našich ergonomických nosítek a šátek Rischino začal s narozením našeho prvního syna Riška, po kterém jsme naši značku i pojmenovali. Jednou z jeho přezdívek je i Rišino. 🙂

Narozením Riška se náš aktivní život otočil o 180 stupňů. Náš společenský život jsme vyměnili za probděné noci a tématem číslo jedna se u nás stali koliky, problémy s usínáním a věci, s kterými se musí popasovat všichni rodiče. Hledali jsme, proto cestu, jak si můžeme náš nový rodičovský život nejen ulehčit, ale hlavně začít ještě víc vychutnávat a užívat si naše společné chvíli s miminkem naplno. V tu chvíli se začal psát příběh naší rodinné firmy Rischino.

Od doby, co jsme začali praktikovat nošení dostal náš život nový rozměr. Mohli jsme začít chodit na naše oblíbené túry, a to i po trasách, kde to nebylo s kočárkem možné, navštívit různé památky, obchody, restaurace, samozřejmě tak, aby náš synek měl vždy plnohodnotný komfort. Těšili jsme se z toho, že můžeme dělat běžné domácí práce spolu s ním. Z našeho nervózního a plačícího miminka se stal spokojený chlapeček. Výhody nošení jsme plně využili i po narození našeho druhého synka Alexka a do teď využíváme při našem nejmladším synkovi Nikolaskovi, kde se snažíme praktikovat kontaktní rodičovství, v čem nám nošení ještě víc pomáhá.

Vyzkoušeli jsme mnoho nosítek a na každou příležitost jsme museli mít jiné nosítko, protože ani jeden nesplňoval všechny pro nás důležité parametry naráz. Chtěli jsme dosáhnout střihu, který by byl vhodný jak pro malé miminko, tak pro větší dítě. Velmi jsme si dali záležet na každé komponentě a materiálu, který byl použitý při výrobě nosítek. Dalším důležitým kritériem byl taktéž vzhled nosítka, tak aby i nosítko mohlo být dizajnovou součástí oblečení. Výroba nosítek byla zpočátku naší zálibou, po mimořádně vysokém zájmu a pozitivních ohlasech jsme se rozhodli věnovat nosítkům všech náš čas a přinést na trh jedinečné produkty, tak aby si z našeho portfolia rodič vybral přesně to, co potřebuje.

Prototyp nosítka Rischino, z kterého vycházejí všechny naše nosítka byl vyvíjený více jak dva roky, než šel do prodeje. Parametry našich nosítek jsou navrhnuté na základě odborných doporučení a testů ve spolupráci s odborníky z oblasti pediatrie, dětské ortopedie, porodnictví, neonatologie a vznikali v úzké spolupráci s certifikovanými poradkyněmi nošení.

Filozofií našeho rodinného podniku je nabídnout zákazníkovi poctivý slovenský výrobek, protože celý proces výroby nosítek i šátků zastřešujeme na Slovensku. Takto přímo dohlížíme na kvalitu našich výrobků, zvyšujeme zaměstnanost a oživujeme zanikající profese.

Rischino je vyvinuté s velkým důrazem na všechny použité materiály, nosítka i šátky jsou vyráběné z certifikované organické bavlny a biobavlny a splňují všechny požadavky a normy na zdravé a bezpečné nošení dětí. Naše šátky a biobavlnu si tkáme na Slovensku v tkalcovské firmě s víc než 100letou tradicí. Celý proces výroby od zpracování příze probíhá v našem kraji. Komponenty potřebné na výrobu našich nosítek si dáváme na míru vyrábět u lokálních výrobců na Slovensku a v České republice.

Kromě samotné výroby nosítek a šátek se zaměřujeme i na poradenství nošení, vzdělávání poradkyň v našem školícím centru – Ergonošení a našim cílem je zabezpečit zákazníkovi stálou podporu a poradenství při nošení dětí.

Zuzana a Richard