Nyní doprava zdarma nad 1500 kč + ke každému nosítku zdarma slintáčky a pytlíček Rischino

O nošení

Narozením dítě opouští bezpečí maminčina bříška, kde bylo zvyklé na intenzivní vnímání maminčina tlukotu srdce, usínat při kolíbavém pohybu její chůze, slyšet její hlas a cítit její neustálou blízkost. Proto není divu, že tyto pocity děťátko vyžaduje i po narození a chce být s mámou v neustálém kontaktu. Jednou z možností, jak můžete aplikovat kontaktní rodičovství a dopřát svému dítěti potěšení z Vaší blízkosti je nošení dětí. Nošení dětí má svoje kořeny už v daleké minulosti a těší se z čím dál tím větší oblíbenosti v dnešní době. Mnohé výzkumy potvrdili pozitivní účinky nošení na psychomotorický, emocionální a zdravotný rozvoj dítěte. Při použití správného, ergonomického nosítka, se správnou technikou nošení si můžete s děťátkem vychutnávat nošení a využít tak všechny výhody, které poskytuje pro dítěte i pro Vás.
Z psychomotorického a emocionálního hlediska nošené dítě je více odpočinuté, má lepší spánek, méně pláče, celkově lépe prospívá, je spokojenější, snáze navazuje kontakt, prohlubuje se ještě více vztah mezi rodičem a dítětem. Dítě se lehko uspokojí pocitem bezpečí, který mu těsný kontakt s rodičem vytváří.

Ze zdravotního hlediska nošení dětí pomáhá předcházet kolikám a zmírňovat je, správná poloha při nošení napomáhá správnému odříhnutí po jídle, nošení napomáhá dětem lépe zvládat růst zoubků. Velmi pozitivní vliv na rozvoj má i u předčasně narozených dětí, díky blízkému kontaktu s rodičem a podobnému prostřední jako v děloze.

Pro nositele se též vzniká množství výhod, které vyplývají z nošení dítěte. Při nošení v nosítku má k dispozici obě dvě ruce a má volnost pohybu. Lehko se dostane na nepřístupná místa, kde by s kočárkem nedostal. Možnost realizovat domácí práce a zároveň mít dítě při sobě. Rodič má spokojenější dítě, které nepláče a spokojeně spí, což se odráží na spokojenosti rodiče. Možnost sociálního a z části i kulturního vyžití s dítětem, možnost kojit v intimitě prakticky kdekoliv a mnoho dalších výhod, na které přijdou rodiče při nošení brzy i sami.
phone-handsetcross-circle