Nyní doprava zdarma nad 1500 kč + ke každému nosítku zdarma slintáčky a pytlíček Rischino

O nás

Příběh, začátku našich ergnomických nosítek a šátků Rischino, se začal psát s narozením našeho prvního syna Riška, po kterém jsme značku i pojmenovali. Jednou z jeho přezdívek je i Rišino.

Narozením Riška se náš aktivní život otočil o 180 stupňů. Společenský život jsme vyměnili za probděné noci a hlavním tématem se u nás stali koliky, těžké usínání a věci, s kterými se musí popasovat všichni rodiče. Hledali jsme proto cestu, jak si můžeme náš nový rodičovský život nejen ulehčit, ale hlavně začít ještě víc vychutnávat a užít si společné chvíli s děťátkem naplno. V tu chvíli jsme objevili krásu nošení.

Když jsme začali praktikovat nošení, náš život dostal nový rozměr. Mohli jsme jít na naše oblíbené túry, a to i po trasách, kde to bylo s kočárkem nemyslitelné. Začali jsme opět navštěvovat různé památky, obchody, restaurace, a to samozřejmě tak, aby měl náš synek vždy plnohodnotný komfort. Těšili jsme se z toho, že můžeme dělat běžné domácí práce spolu. Z našeho nervózního a plačicího děťátka se stal spokojený chlapeček. Výhody nošení jsme plně využili i po narození našeho druhého syna Alexka a nyní je využíváme při našem nejmladším synovi Nikolaskovi – tentokrát již s vlastními nosítky. Protože se snažíme praktikovat kontaktní rodičovství, nošení nám v něm ještě více pomáhá.

Prototyp nosítka jsme vyvíjeli více než 2 roky

Vyzkoušeli jsme opravdu hodně nosítek. Na každou příležitost jsme však museli mít jiné nosítko, protože ani jedno nesplňovalo všechny pro nás důležité parametry najednou. Rozhodli jsme se proto vyzkoušet něco vlastního. Prototyp nosítka Rischino, z které vycházejí všechny naše nosítka, byl vyvíjený více než dva roky než přišel do prodeje. Chtěli jsme dosáhnout střihu, který by byl vhodný jak pro malé děťátko, tak i pro větší děti. Velmi jsme si dali záležet na každé komponentě a materiálu, který byl použitý při výrobě nosítka.

Dalším důležitým kritériem byl taktéž vzhled nosítka. Snažili jsme se ho vyvinout tak, aby i nosítko mohlo být dizajnovou součástí oblečení. Výroba nosítek byla tedy zpočátku naší zálibou. Po mimořádně vysokém zájmu a pozitivních ohlasech jsme se nakonec rozhodli věnovat nosítkům všechen náš čas a přinést na trh jedinečné produkty, aby si z našeho portfolia rodič vybral přesně to, co potřebuje. Parametry Rischino nosítek jsou navrhnuté na základě odborných doporučení a testů ve spolupráci s odborníky z oblasti pediatrie, dětské ortopedie, porodnictví a neonatologie a vznikali v úzke spolupráci s certifikovanými poradkyňami nošení.

Rischino nosítka a šatky vznikají díky precizní ruční práci

Výroba nosítek začíná v tkalcovně, kde utkáme žakárový šátek.
Z tkalcovny šátek putuje přímo do krejčířské dílny.
Krejčová ze šátky ušije nosítko a posílá ho na výstupní kontrolu.
Po úspěšném zvládnutí dvojstupňové kontroly nosítko získá výrobní protokol a jedinečné rodné číslo na bederním páse.
Před odesláním projde nosítko posledními kosmetickými úpravami jako je praní a žehlení.
Vyprané, vyžehlené a pěkně zabalené nosítko putuje od nás z Lazan až domů k zákazníkům.
Ve vašich rukách je nosítko ihned připravený nosit se a líbit se spolu s vámi a vaším děťátkem.
Naše práce však nekončí ani po doručení nosítka. Jsme přiraveni vám kdykoliv pomoci s jeho nastavením či poradenstvím v nošení.
Filizofií našeho rodinného podniku je nabídnout zákazníkovi poctivý výrobek, proto celý proces výroby nosítek i šátků zastřešujeme na Slovensku.
Takto přímo dohlížíme na kvalitu našich výrobků, zvyšujeme zaměstnanost a oživujeme zanikající profese.

Rischino je vyvinuté s velkým důrazem na všechny použité materiály. Nosítka i šátky jsou výráběné z certiikované organické bavlny a biobavlny. Splňují všechny požadavky a normy na zdravé a bezpečné nošení děti. Naše šátky a biobavlnu si tkáme na Slovensku v tkalcovské firmě s více jako 100 roční tradicí. Celý proces výroby od zpracování příze až po nasazení posledního komponentu přebíhá v našem kraji. Komponenty potřebné pro výrobu našich nosítek si dáváme na míru vyrábět u lokálních výrobců na Slovensku a v Česku.

Mimo samotné výroby nosítek a šátků se zaměřujeme i na poradenství nošení a edukaci poradkyň v našem školícím centru – Ergonošení. Našim cílem je zabezpečit zákazníkovi stálou podporu a poradenství při nošení dětí.
phone-handsetcross-circle