Nyní doprava zdarma nad 1500 kč + ke každému nosítku zdarma slintáčky a pytlíček Rischino

Šátky

Naše šátky jsme začali vyvíjet před téměř třemi roky a celou dobu jsme se snažili dosáhnout, aby celý proces výroby byl na Slovensku a v České republice. Od prvního zpracování česané organické bavlny certifikované v každém balu zvlášť, její barvení ekologickými barvami s certifikátem pro děti, výrobu vlastním přízím, tkaní samotného šátku probíhá u nás.

Proces tkaní je zakončený přímo ve výrobě, šátky se perou a žehlí za přesných teplotních a ošetřovacích podmínek, tak jako dokonale ukončit tkářský proces v domácích podmínkách pro ideální vlastnosti šátek nejde, proto šátky maminky dostávají už přímo na nošení bez nutnosti prvního praní a ošetření.

Měsíce jsme vyvíjeli vlastnosti šátek, aby byli takové jako jsme se jich snažili dosáhnout. V portfoliu proto nabízíme vícero typů vazeb. Ke konkrétním šátkům se bližší specifikace přečtete v e-shopu. Našimi šátky jsme chtěli vyjádřit symboliku lásku. Lásku k našemu kraji, historii, patriotismu, mateřskou lásku a v neposlední řadě lásku k nošení naších dětí. Žakárové šátky tkáme přímo v České republice.

Vlastnosti Rischino šátků

Cílem bylo skloubit a dosáhnout vlastností šátku, které budou, co nejuniverzálnější k velikosti děťátka, počasí, aby mohla sednout, co nejširšímu množství maminek.

Zanošený šátek (cca už po dvou týdnech získá svoje ideální vlastnosti) je ustálený, jemně diagonálně pruží přesně jako má, uzel drží i po jednoduchém zauzlení. Šátek se neklouže, ale při vázání jemně klouže a je poddajná, takže s ní lehce váže i začátečník. Šatek má vynikající termoregulační vlastnosti, proto je vhodná jak v létě, tak v zimě. Nezařezává se a ani netahá, česaná organická bavlna ji dělá velmi jemnou.

Šátek je vhodný na celé nosící období, je oboustranná a na údržbu je velmi nenáročná. Protože certifikovaná organická bavlna se pěstuje ekologickým způsobem, nepoužívají se žádné pesticidy, barviva a upravuje se dále jen šetrnými ekologickými barvami, je vhodná i pro velmi citlivé děti s alergiemi a ekzémem.

Zobrazit celý popis
phone-handsetchevron-downcross-circle