Klasické svrchní kalhotky z PULu se používají jako vnější vrstva plenkového balení a díky své variabilitě patří k nejoblíbenějším systémům látkování. Jako savé jádro pod ně totiž můžete umístit takřka jakoukoliv absorbční část, nejoblíbenější jsou však jednoznačně kalhotkové pleny a to ať už na suchý zip, patentky nebo snappi sponku. Dále můžete jako savé jádro použít klasický český čtverec, vkládací či vícevrstvou plenku, prefold. Čím savější absorbční jádro zvolíte, tím více toho plenka vydrží.
Svrchňáčky jsou velmi tenké a tak přidají na objemu jen minimálně, bude jej ovlivňovat především velikost savé části, kterou zvolíte. Kalhotky mají fyziologicky vykrojený střih, který splňuje podmínky volného balení, takže pohyb kyčlí není nijak omezen a napomáhá tak jejich přirozenému vývoji. Moderní materiál tzv. PUL je 100% nepromokavý a chrání oblečení od navlhnutí. Jeho membrána je však prodyšná (funguje obdobně jako u softshellu či goretexu) a díky tomu může dětská pokožka dýchat a je tedy ještě lépe chráněna před opruzením. Jemné lemování spolu s lehce řasenými gumičkami se skvěle přizpůsobí různým typům postavy a zajistí, aby veškeré nehody zůstaly vždy uvnitř plenky.
Kalhotky: PUL 100% polyester z recyklátu laminovaný polyuretanem (vyroben v EU)
Lemování: Fleece 100% polyester z recyklátu (vyroben v EU)
Materiály jsou certifikovány pro děti do 3 let.
Před prvním použitím plenku vyperte, ideálně se stejně barevným prádlem. Použitou plenu není nutné pokaždé prát, stačí ji nechat "vyvětrat", pokud je však lem navlhnutý od moči nebo byla plenka zašpiněna stolicí, už ji dále nepoužívejte. Skladujte na sucho v PUL pytli nebo plenkovém koši a vyperte do 2-3 dnů. Nejprve zvolte samostatný program máchání a teprve poté hlavní prací cyklus na 60°C. Nepoužívejte prací prášek s mýdlem, aviváž, perkarbonát, ocet nebo agresivní přípravky typu Savo. Sušte volně přehozené, nenapínejte mokré gumičky, nežehlete a nevystavujte zdrojům tepla.
Jaké nosítko si vybrat?
Jak správně nastavit nosítko?